Image
Sygnał satelitarny
Lokalizacja GPS pojazdu
Sygnał GSM
Serwer
Dostęp z każdego urządzenia

Zarządzanie flotą samochodową – znane jako „monitoring GPS” to połączenie lokalizatora GPS w postaci nadajnika GPS i aplikacji internetowej. Sygnał jaki uzyskujemy w podstawowym zakresie, informuje o położeniu pojazdów na mapie. Od roku 2011 mamy dostęp do rosyjskiego systemu nawigacji satelitarnej GLONASS, który jest odpowiednikiem amerykańskiego systemu GPS. Oba systemy są niezależne od siebie, darmowe i mogą działać równolegle. Sygnał geolokalizacji uzyskiwany w ten sposób jest bardziej precyzyjny i stabilny.

Z panelu zarządzania uzyskamy bieżące informacje jak i historyczne dane dotyczące: pracy, trasy i postojów.

W tym informacje związane z kontrolą paliwa, tj. tankowania, raporty spalania informujące o zużyciu paliwa i stylu jazdy kierowców. Bardziej rozbudowane systemy do zarządzania flotą są olbrzymim wsparciem dla księgowości, dzięki możliwości generowania gotowych raportów i systemowych rozwiązań do rozliczania kosztów związanych z rozliczaniem paliwa.

Monitoring GPS umożliwia także podpięcie dodatkowych urządzeń związanych z bezpieczeństwem jak i kontrolą paliwa, jak: asystent kierowcy, sonda paliwa, przepływomierz, czujnik nacisku osi, itp.. W dobie cięcia kosztów, szukania oszczędności i zwiększania wydajności, wydaje się, że powyższe rozwiązanie dla firm obecnie to tzw. „must-have”.

Dodatkowe rozwiązania techniczne do Twoich pojazdów

Czujniki nacisku osi

Natychmiast wskaże próbę rozładowania wywrotki w miejscu, gdzie nie powinno to nastąpić.

Zarejestruje próbę podmiany ładunku, ochroni przed karą za przeładowanie ciężarówką, wskazując przy załadunku przekroczenie dopuszczalnego nacisku na oś, a tym samy uchroni nas przed nadmiernym zużyciem paliwa jak i samego pojazdu.

Identyfikacja kierowcy

To dodatkowe zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą, dające możliwość identyfikacji kierowcy i ewidencji czasu pracownika.

Mamy także możliwość weryfikacji użytkowania pojazdu w trybie służbowym jak i prywatnym.  Czytnik systemu identyfikacji RFiD lub Dallas podłączony jest do lokalizatora GPS.

Mobileye

Średnio Mobileye obniża koszty eksploatacji pojazdów (mamy na myśli osobowe) o ok. 10%.

Składa się na to oszczędność na paliwie, niższe ubezpieczenie, wolniejsze zużywanie podzespołów, mniejsza wypadkowość. Mobileye możemy podłączyć pod system monitoringu GPS i mieć stały wgląd do raportów ze stylu jazdy kierowców.

CAN Crocodile

Umożliwia odczyt wszystkich danych o eksploatacji pojazdów bez inwazyjnej ingerencji w elektronikę pojazdu dzięki czemu nie uszkadza przewodów CAN.

Są całkowicie bezpieczne w użytkowaniu, są często wykorzystywane jako część systemu telemetrycznego .

Czujniki temperatury

Kamera 360°

Dzięki tej kamerze, użytkownik jest w stanie w bardzo precyzyjny sposób oszacować odległość od przeszkody.

Ułatwia to w dużym stopniu parkowanie w ciasnych miejscach, co jest częstym zjawiskiem jeżeli mieszkamy w dużym mieście gdzie ilość miejsc parkingowych jest ograniczona.

do 15%
Mniejsze koszty transportu
do 30%
Redukcja zużycia paliwa
do 20%
Mniejsze koszty eksploatacji floty
do 30%
Zniżki na ubezpieczeniach

Bezpieczeństwo kierowcy i pojazdu

Ochrona przed kradzieżą, ustawienie alertów dla wrażliwych parametrów (np. max. prędkość, max. obroty, raptownie hamowanie); możliwość ustawienia alertów identyfikowanych jako zagrożenie kierowcy.

Ewidencja przebiegu pojazdów

Historia pojazdu, stan realizacji trasy i punktów, ewidencja kierowców, historia przebiegu, kalendarz serwisowy

Niższe składki za ubezpieczenia

Za instalację GPS do auta i możliwość ewentualnego wglądu, firmy ubezpieczeniowe coraz chętniej na rynku polskim oferują pokaźne zniżki ubezpieczeniowe AC jak i OC

Kontrola stanu technicznego pojazdu

Analiza parametrów eksploatacyjnych pojazdów; zużycie podzespołów ujętych w protokole CAN.

Efektywne zarządzanie flotą

Zwiększenie wydajności i oszczędność czasu poprzez wyznaczanie trasy dojazdu handlowców i optymalizację trasy dostaw kierowców, interaktywny rejestr pojazdów pozwala na bieżący podgląd pojazdów.

Gamifikacja

Motywowanie pracowników poprzez grywalizację w celu zwiększenia zaangażowania i wydajności zespołu.

Księgowość

Gotowe raporty dla Urzędu Skarbowego- VAT 26, automatyczne generowanie CIT, odliczenia pełnego podatku VAT od paliwa, rozliczenie: karty drogowej, rezerw kosztowych i faktur paliwowych na konta księgowe, itp.

Kontrola paliwa

Zużycie paliwa z kalkulatorem spalania i analizą stylu jazdy kierowcy, w tym informacja o tankowniach, upustach i kradzieży paliwa