Zarządzanie Flotą Handlową To:

  • Poprawa bezpieczeństwa
  • Optymalizacja kosztów floty
  • Pozytywny wpływ na środowisko

Jeden system - Wiele możliwości

Ecodriving - kontrola stylu jazdy

Ecodriving polega na płynnej jeździe zgodnej z zasadami ekonomicznej i ekologicznej jazdy. System telematyczny w ciągły sposób analizuje styl jazdy kierowcy pod kątem gwałtownych hamowań, przyspieszeń i skrętów, przekroczeń prędkości, dostosowania obrotów do prędkości jazdy. Dużym problemem w firmach są długotrwałe postoje kierowców na załączonym silniku, które oprócz szkodliwości ekologicznej są wykroczeniem na podst. Art. 60 Ust. 2 ustawy – Prawo o ruchu drogowym, co może zakończyć się mandatem dla kierowcy w wys. 100zł.

Brak monitorowania tych czynników bywa dużym problemem dla firm respektujących zasady społecznej odpowiedzialności CSR.

Samochód benefitem w firmie

Zgodnie z najnowszymi przepisami RODO, użytkowanie samochodów do przejazdów prywatnych z włączonym systemem GPS, jest dużym problemem. Nasz system pozwala na całkowite oddzielenie jawnych przejazdów służbowych od utajonych tras przejechanych w trybie prywatnym. System zlicza ilości przejechanych kilometrów w czasie wolnym od pracy, lecz w żaden sposób nie udostępnia miejsca pobytu kierowcy.

Koszty eksploatacji samochodów

System przypomni o ważnych terminach związanych m.in. z przeglądami i serwisami pojazdów. Pomoże to uniknąć większych kosztów związanych z naprawą samochodów spowodowanych przeoczeniem wymaganych serwisów. Przekłada się to na zwiększenie oszczędności dzięki uniknięciu poważniejszych napraw i przestojach pojazdów w firmie.

Utrzymanie kontroli ułatwiają również alerty z deski rozdzielczej, które automatycznie są przesyłane do systemu, dzięki czemu możemy reagować na bieżąco minimalizując koszty napraw. Sprawne zarządzanie zarówno pojazdami jak i ich naprawami pomaga zmniejszyć generowane koszty utrzymania floty oraz przedłużyć jej żywotność.

Optymalizacja tras

Dla ekonomiki jazdy konieczne jest opracowanie planu trasy jeszcze przed wyruszeniem w podróż. Wprowadzając do systemu konkretne adresy odwiedzin zaawansowane algorytmy ułożą je w trasy z uwzględnieniem czasu i kosztów dojazdu. System pozwala również na ręczną modyfikację trasy w przypadku indywidualnie określonej ważności spotkań. Elastyczność takiego rozwiązania pozwala na znaczne podniesienie efektywności biznesowej firmy.

Rozliczanie czasu pracy

System pozwala na precyzyjne i stałe monitorowanie przejechanych tras i punktów zatrzymań kierowców.

Zarówno w czasie rzeczywistym jak i w formie zestawień z dowolnego okresu. System GPS posiada szereg przydatnych funkcji ułatwiających sprawne zarządzanie zadaniami pracowników oraz rozliczanie czasu jaki spędził w biurze, w trasie czy u klienta.

Historia/Raporty/Zestawienia

Wszystkie ważne raporty w jednym miejscu, prosty i łatwy sposób do kontrolowania sytuacji we flocie. Nasze rozwiązanie oferuje pomoc w przygotowywaniu dokumentów do urzędu, PIT 26, raporty TCO wszystko w jednym miejscu. Usprawnia to pracę księgowości i pozwala zachować porządek w dokumentacji. Wszystko masz pod kontrolą.

Napisz do Nas!

Zainteresowała Cię nasza oferta? Masz więcej pytań? Napisz lub zadzwoń do nas a my dobierzemy rozwiązanie do Twoich potrzeb.